Nákupní košík 0 položek - 0 Kč

KONTAKTY


Naše výhody


  • Férové jednání
  • 10 let zkušeností
  • Prověřené produkty
30.11.2021

Jak přihlásit tažné zařízení

Každé nově zakoupené tažné zařízení je nutné nejprve přihlásit na Dopravně správním odboru MÚ. Jak postupovat a co vše si připravit, aby mohlo dojít k řádnému přihlášení?

Dle evropské normy i českého zákona podléhá tažné zařízení odborné montáži. Tu by měla provést specializovaná firma, která správně provede zapojení i propojení elektropřípojky. Tuto montáž následně potvrdí do typového listu, vystaví vám tedy potvrzení o montáži. Díky tomuto potvrzení budete mít jistotu, že Dopravně správní odbor MÚ zapíše do technického průkazu bez nutnosti navštívení STK. A zároveň tím nikterak neomezíte záruku svého automobilu.

Zapojení svépomocí

Jestliže se rozhodnete pro zapojení tažného zařízení svépomocí, vždy postupujte dle instrukcí uvedených v návodech k montáži. V tomto případě je nutná návštěva STK, kteří vámi zapojené tažné zařízení za poplatek zkontrolují a vystaví vám potřebný protokol důležitý pro zápis do TP, který předložíte na Dopravně správním odboru MÚ.

Typový list

Nově potřebujete také takzvaný typový list, což je nedílná součást tažného zařízení a slouží jako potvrzení o provedené montáži tažného zařízení specializovaným odborníkem. Jestliže se rozhodnete o montáž svépomocí, pak je nutná návštěva a kontrola na středisku STK.

Typový list nese označení Elsa Group a nese informace o objednacím čísle, údajích o vozidle, parametrech tažného zařízení a již zmíněné potvrzení o montáži. Pověřené montážní pracoviště má povinnost zapsat do typového listu dále datum, místo, jméno mechanika a číslo pověření.

Jak tedy postupovat

Kromě typového listu je nutné mít předem vyplněný formulář Žádost o zápis změn údajů v registru silničních vozidel. K němu potřebujete mít připravený pro odbor dopravy velký technický průkaz, osvědčení o registraci vozidla, kopii certifikátu o pověření k montáži. Jako fyzická osoba je nutný občanský průkaz, u právnických osob je nutný živnostenský list nebo výpis z obchodního rejstříku.

Pokud se rozhodnete o montáž svépomocí, pak ještě bude nutné přinést si sebou protokol STK, který potvrdí řádnou montáž na vašem vozidle.

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat. Rádi s vámi projdeme jednotlivé postupy a dokážeme vás nasměrovat tím správným směrem.


Jak přihlásit tažné zařízení?