Vážení zákazníci,
Z důvodu údržby trafostanice a tím spojené odstávce elektřiny bude v pondělí 3.10.2022 naše společnost uzavřena. Všechny objednávky přijaté od pátku 30.9.2022 po 12:00 hod. budou expedovány až v úterý 4.10.22.
Děkujeme za pochopení.

Nákupní košík 0 položek - 0 Kč

KONTAKTY


Naše výhody


  • Férové jednání
  • 10 let zkušeností
  • Prověřené produkty

Nejčastější dotazy

Výběr

Jaký přívěs je pro mě nejvhodnější?
Základní pravidlo pro správnou volbu přívěsu je nejdříve si ujasnit, jaký náklad bude na vleku nejčastěji přepravován. Po zodpovězení této otázky se dále může zákazník rozhodovat podle dalších kritérií. Vysvětlení použití a případné výhody jednotlivých charakteristik a komponentů přívěsů jsou uvedeny níže.

Životnost a údržba

Jaká je životnost přívěsu?
Obecně lze říci, že životnost přívěsu je asi 5 – 15let. Může být však vyšší nebo také nižší v závislosti na mnoha faktorech jako např. počet najetých kilometrů, údržba nebo působení vnějších vlivů.

Jak se mám o přívěs starat?
Podrobné informace o údržbě přívěsu jsou uvedeny v záručním listu, který zákazník obdrží při koupi přívěsu. Obecně ale platí, že by majitel měl věnovat zvýšenou pozornost kontrole tlaku pneumatik, kontrole a promazání nájezdové brzdy, kontrole a seřízení brzd a zimní údržbě podvozku přívěsu.

Provoz

Uložení nákladu
Náklad by měl být rozložen po celé ložné ploše, pokud to jeho druh umožňuje. Při naložení přepravovaného nákladu je třeba dbát na to, aby náklad zatěžoval oje cca 50kg, nikdy ne naopak. Pak dochází k velmi výraznému zhoršení jízdních vlastností.

Upevnění nákladu
K upevňování přepravovaného nákladu je nejvhodnější použití upínacích pásů, které se uchytí do kotvících misek na ložné ploše nebo háčků navařených na rámu přívěsu.

Jízda s plachtou
Při jízdě s prázdným přívěsem, který má plachtu vysokou cca 2 m, doporučujeme při nárazovém větru plachtu sundat, protože hrozí převrácení přívěsu.

Zapojení přívěsu
Při zapojování přívěsu na tažné zařízení vozidla je nutné vždy důsledně zkontrolovat, zda je přívěsový kloub zajištěn – slyšitelné zacvaknutí, kontrola ručním pozvednutím oje, zda je pevně spojeno s tažným zařízením vozidla.

7mi nebo 13ti pólovou vidlici zasuneme do zásuvky tažného vozidla. 7mi pólovou vidlici lze zapojit do 13ti pólové zásuvky za pomocí redukce a naopak. Důležitá je kontrola osvětlení před jízdou. Zásuvku tažného vozidla a zástrčku přívěsu je dobré občas ošetřit ochranným sprejem (např. WD 40).

Přihlášení přívěsu, technické kontroly, povinné ručení
Přihlášení nového přívěsného vozíku
Společně s přívěsem Vám předáme

Ideálně do 7 dnů, je třeba přihlásit se na příslušném odboru dopravy. K tomu budete potřebovat

Zelenou kartu (i tu Vám můžeme zařídit při koupi přívěsu, vizte text o povinném ručení)

Na základě těchto dokumentů Vám dopravní inspektorát přidělí stálou registrační značku a nálepku STK. Po koupi přívěsu od nás nemusíte absolvovat žádnou technickou kontrolu ani evidenční prohlídku!

Technická prohlídka (STK) u přívěsů

První prohlídka

Každá další prohlídka

Nebrzděné přívěsy

6 let od koupě

4 roky od předchozí prohlídky

Brzděné přívěsy

4 roky od koupě

2 roky od předchozí prohlídky

Zařídíte mi povinné ručení na vozík od Vás a jaká je cena? Kdy musí přívěs mít povinné ručení?

Povinné ručení na přívěsný vozík
Při koupi přívěsu Vám můžeme zajistit sjednání povinného ručení na přívěs. Povinné ručení není zahrnuto v ceně přívěsu.

Zelená karta
Zelenou kartu musíte mít vždy, když převážíte přívěs po pozemních komunikacích (tzn. i když máte čerstvě koupený přívěs s papírovou převozní značkou).

Dálniční známky, mýto

Potřebuji zvláštní dálniční známku pro jízdu s přívěsem po dálnici?
Ne. Pokud celková hmotnost tažného vozidla nepřesáhne 3 500kg, stačí pro jízdu po dálnici známka vylepená na předním skle automobilu.

Kdy jsem při jízdě s přívěsem po České republice povinen platit mýtné?
Jestliže celková hmotnost tažného vozidla přesáhne 3 500kg, spadá takovéto vozidlo do mýtného režimu.

Povolená rychlost

Jaká je nejvyšší povolená rychlost jízdy motorového vozidla s přívěsem?
Prodáváme přívěsy s nejvyšší konstrukční rychlostí 100 km/h nebo 130 km/h (nebrzděné do 750 kg). Pro jízdu s přívěsem platí, že řidič nesmí překročit nejvyšší povolenou rychlost žádného z vozidel soupravy.

Řidičské oprávnění

Jaký přívěs mohu táhnout za autem, pokud jsem držitelem řidičského oprávnění sk. B?
Mohu táhnout přívěs do celkové hmotnosti soupravy (auto + vlek) 3 500kg.

Jaké řidičské oprávnění potřebuji k tomu, abych mohl řídit jízdní soupravu o celkové hmotnosti vyšší než 3500kg?
Pokud potřebuji řídit jízdní soupravu, jejíž celková hmotnost převyšuje 3 500kg, musím si doplnit řidičské oprávnění o skupinu E.

Snižování a zvyšování hmotnosti

Mohu si nechat snížit hmotnost přívěsu v technickém průkazu?
Při vystavení technického průkazu u nás máme možnost snížit hmotnost k nejbližší nižší hmotnosti dalšího typu přívěsu např. přívěs o celkové hmotnosti 2 000kg můžeme v technickém průkazu snížit na 1 500kg. Avšak po zaregistrování přívěsného vozíku na dopravním úřadě již hmotnost snížit nelze.

Mohu žádat o opětovné zvýšení hmotnosti přívěsu v technickém průkazu, pokud jsem si ji nechal(a) snížit?
Pokud během provozu po zaregistrování na dopravním úřadě dojde k potřebě zvýšit hmotnost vleku zpět na původní hmotnost, výrobce vystaví vyjádření pro dopravní úřad a pokud byl vlek vyroben na požadovanou hmotnost, dopravní úřad provede změnu v technickém průkaze.