Nákupní košík 0 položek - 0 Kč

KONTAKTY


Naše výhody


  • Férové jednání
  • 10 let zkušeností
  • Prověřené produkty
31.12.2021

Povinná výbava přívěsného vozíku

Znáte všechny důležité informace o povinné výbavě spojené s provozem přívěsných vozíků? Mnoho lidí si ani neuvědomuje, že i přívěsný vozík má svou povinnou výbavu stejně tak, jako je tomu u motorových vozidel. Pro jakékoliv vozidlo platí, že musí mít lékárničku nebo reflexní vestu v rámci povinné výbavy. Jak je to u přívěsných vozíků? Prakticky stejně. Výhodou však je, že bez tažného automobilu přívěsný vozík nerozjedete. Takže nutnou povinnou výbavu máte již z velké části právě ve svém automobilu. Co je ale dál nutné splnit, abychom mohli vyjet na cestu s přívěsným vozíkem?

Přívěsný vozík a povinná výbava

Zákon nic dalšího, kromě povinné výbavy pro vozidla, jako povinnost přívěsným vozíkům neukládá. Je tedy na vás, jak k provozu přistoupíte. Jistě není příjemné, pokud po cestě dojde k defektu, anebo přestane svítit jedno z osvětlení přívěsu. Je proto dobré na tyto možné nástrahy myslet a i svůj přívěs na to připravit.

Rezerva na přívěsný vozík

Dle technického průkazu zjistíte, jaký typ pneumatiky s ráfkem je vhodný pro váš přívěs. Jedno náhradní kolo je tedy dobré mít vždy po ruce, pokud vyrazíte minimálně na delší trasu. S výměnou kola se stejně jako u motorových vozidel pojí nářadí, bez kterého zkrátka výměnu v terénu neprovedete. I na to myslete, než se vydáte do cílové destinace.

Osvětlení přívěsného vozíku

Před každou jízdou je nutné zkontrolovat, zda je váš přívěs řádně osvětlený. Pokud navíc vyrážíte na cestu sporadicky, je tato kontrola opravdu nezbytná. Vybavte se kvalitními světly do zásoby. Blinkr nebo zadní světla se rozbijí hned. Abyste mohli pokračovat, stačí vyměnit kus za kus a můžete pokračovat. Pokud budete hledat vhodné osvětlení pro váš přívěs a nebudete si vědět rady, můžete se na nás obrátit, rádi vám poradíme. V naší nabídce najdete široký výběr osvětlení pro přívěsné vozíky všeho druhu.

(Ne)povinná výbava

Ač zákon na povinnou výbavu pro přívěsné vozíky nepamatuje, myslete před každým vyjetím na cestu nejen na technickou způsobilost vašeho přívěsu, ale také na možné nástrahy, které vám cesta přinese. Náhradní světla nebo rezerva vám dají jistotu, že do cíle dorazíte v pořádku.


Povinná výbava přívěsného vozíku